Klamki Aseptic Bez bakterii, bez alergii

Unikalna technologia firmy Gamet to ukłon w stronę klientów stawiających przede wszystkim na higienę, zdrowie i sterylne warunki. Produkty z serii Aseptic Line znajdą zastosowanie w przychodniach, szpitalach, w centrach SPA, prywatnych klinikach, aptekach, hotelach, sieciach restauracji czy publicznych placówkach takich jak żłobki, przedszkola i świetlice. Innymi słowy wszędzie tam, gdzie ryzyko pojawienia się bakterii wywołujących choroby zakaźne jest największe. Aseptic line to także pomoc dla osób uczulonych na nikiel i chrom.

Jak to działa?

Produkty z serii Aseptic Line firmy Gamet pokryte są bakteriostatyczną i bakteriobójczą powłoką galwaniczną, która nie zawiera niklu i chromu. Powłoka sprawia, że produkty są odporne na rozwój bakterii ze szczepu Enterococcus faecalis, które wywołują m. in. zatrucia pokarmowe i choroby dróg moczowych. Dodatkowo powłoka zabija bakterie szczepów Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa i Klebsiella pneumonie, czyli drobnoustrojów wywołujących zapalenie płuc, zakażenia dróg moczowych, biegunki, zakażenia szpitalne i inne choroby. Są one groźne przede wszystkim dla osób z obniżoną odpornością – chorych, osób starszych i dzieci.

Powłoka chroni przed kontaktem

Producent Gamet S.A. zadbał również o potrzeby osób uczulonych na chrom i nikiel. Te powszechnie stosowane metale są przyczyną uciążliwych zmian na skórze – powodują swędzenie, zaczerwienienie, a nawet wysypkę i obrzęk. Skalę problemu pokazują liczby: alergia kontaktowa występuje u 8 proc. dzieci i 13 proc. osób dorosłych całej populacji. W samej Europie osób dotkniętych uczuleniem na nikiel jest aż 65 milionów. Na ten rodzaj alergii nie można się leczyć. Jedynym sposobem jest unikanie kontaktu z danym metalem. Zapewnia to innowacyjna powłoka Aseptic Line, która minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii na nikiel i chrom.

Skuteczność potwierdzają naukowcy

Seria Aseptic Line została przetestowana w polskich i amerykańskich laboratoriach: Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi, na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz w EMSL Analytical, Inc. w Stanach Zjednoczonych. Niezależnie przeprowadzone badania potwierdzają działanie bakteriostatyczne i bakteriobójcze. Producent pamiętał nie tylko o zdrowiu i higienie swoich klientów, ale także o estetyce i jakości wykonania. Uniwersalne kształty klamek drzwiowych i uchwytów meblowych pasują zarówno do minimalistycznych wnętrz szpitali, jak i dowolnych domowych aranżacji.